Chorvátsko - na predaj dovolenkový dom na východnom pobreží Istrie


Táto očarujúca vila vznikla prestavbou starého istrijského kamenného domu, ktorého pôvodné kamenné múry sa zachovali. Rekonštrukciou a dostavbou vznikla priestranná luxusná vila s moderným usporiadaním.

Popis nehnuteľnosti

Táto očarujúca vila vznikla prestavbou starého istrijského kamenného domu, ktorého pôvodné kamenné múry sa zachovali. Rekonštrukciou a dostavbou vznikla priestranná luxusná vila s moderným usporiadaním.
Interiér sa vyznačuje atraktívnymi dizajnovými riešeniami, kvalitnými materiálmi, dôrazom na detail a pohodlie v súlade s moderným životným štýlom.
Pôvodný dom bol postavený v minulom storočí v roku 1931 a kompletne zrekonštruovaný v roku 2014.
Na prízemí sa nachádza dvojlôžková izba, kúpeľňa so sprchou a WC, kuchyňa prepojená s obývačkou a jedálenskou časťou odkiaľ sa vychádza na zastrešenú terasu.
Na prvom poschodí sú tri spálne a 2 kúpeľne so sprchou a jedna kúpeľňa je v hlavnej spálni.
Bazén o výmere 32m2 so sladkou vodou a protiprúdom.

Veľká záhrada s figovníkmi, na ktorej je možné postaviť ďalší objekt – menší dom, alebo použiť na rekreačné účely, ako tenisový kurt, petangové, basketbalové alebo multifunkčné ihrisko.

Na krytej terase je k dispozícii vstavaný grill a pingpongový stôl. 
Veľkosť pozemku je cca 2100 m2.

Zastavaná plocha domu je 72 m2 z čoho prízemie ma 72 m2 a poschodie 70 m2
Vzdialenosť od historického mesta Labin a obchodného centra je 5 km. Vzdialenosť od prímorského letoviska Rabac známeho nádhernými okruhliakovými plážami je 10 km.

Nehnuteľnosť vhodná na osobné užívanie ale aj ako investícia. Sezóna prenájmu víl s bazénom na Istrii trvá od mája do októbra.

Možnosť údržby a celoročnej starostlivostí o dom - property management.

Cena: 400.000,00 EUR
+ 3% provízia pre RK

CHORVÁTSKO – ISTRIA

ISTRIA - polostrov v tvare srdca sa nachádza v severozápadnej časti Chorvátska. Je domovom mnohých historických aj prírodných zaujímavostí. Je ľahko dostupná autom, cesta zo Slovenska trvá len niekoľko hodín. Klíma je ideálna na dovolenku pri mori alebo výlety do vnútrozemia a zaujímavých miest. Na Istrii je cítiť silný taliansky vplyv, keďže v minulosti bola súčasťou Talianska. Polostrov si zamilujú nielen všetci, ktorí túžia po pamiatkach a histórii, ale tiež krásnych plážach, dobrom jedle a kvalitnom víne.

RABAC - Skutočný istrijský raj s krásnymi okruhliakovými plážami a krištáľovo čistou vodou. Veľmi živé letovisko, prístav a turistické centrum v najkľudnejšej časti Kvarnerskej riviéry, 5 km od mesta Labin leží v rovnomennej zátoke, ktorá vznikla zatopením dolného toku Rabackého potoka morom. Rabac je situovaný pred hlavným prístupom do Rijeckého zálivu, oproti ostrovu Cres pod starobylým Labinom.
Malá rybárska osada ako známe turistické centrum s typickou mediteránskou atmosférou už oddávna získavala záujem bohatých ľudí. Začiatky turizmu spadajú do obdobia konca 19. stor., keď bol Rabac frekventovaným turistickým centrom pre talianskych turistov prichádzajúcich z Terstu parníkmi postupujúcimi popri pobreží Istrie a Kvarnera. Paralelne s ústupom baníctva v Labine sa začali v Rabaci objavovať nové rodinné domy určené práve na turistické účely, ponúkajúce ubytovanie v súkromí. 

LABIN - mesto v juhovýchodnej časti Istrie, 5 km od turistického strediska Rabac. Pozostáva z dvoch častí – staré mesto na kopci – veľmi cenná mestská pamiatková rezervácia a Podlabin – novšia – obytná časť mesta. Starý Labin predstavuje najlepšie zachovaný príklad mestského hradu – sídlisko akropolského typu v Istrii. Pôvodne sa tu rozkladalo rímske sídlo Albona.
Prvá zmienka o stredovekom meste Labin ( Albona ) je z roku 285 n.l., kedy bolo vystavané na pahorku nad Rabacom. Labin si v historickom jadre zachoval stredoveký, pevnostný ráz. Pred bránou do starej časti na námestíčku s renesančným mariánskym kostolom je pekná mestská lodžia zo 17.stor. Starým Labinom vedie vychádzková cesta – najprv po kamennej terase, potom lesoparkom a končí na hradbách odkiaľ je široký výhľad. Doprajte si veľkolepú vyhliadku z mestského opevnenia ( Fortica ) na Rabac, ostrov Cres a okolie Labinu.
Pri prechádzke uličkami starého mesta, si nájdite chvíľu pre návštevu Mestského múzea a jeho archeologických a národopisných zbierok a tunajšej repliky bane a banských nástrojov. Neprehliadnite pamätnú zbierku Matija Vlačića Ilirika, rodáka z Labinu, reformátora a spolupracovníka Martina Luthera.
Labin je dnes kultúrnym a administratívnym strediskom. Nie je mnoho miest, kde sa s takým pôvabom spája bohatstvo architektúry a kultúrnych historických pamiatok s početnými ateliérmi a súčasne i duchom mladých, ktorý sa, hlavne večer, schádzajú v nespočetných kaviarničkách a baroch. Neďaleko Labinu sa nachádza Dubrova s parkom, v ktorom je vystavených viac než 70 sochárskych diel na otvorenom priestranstve. Každý rok sa tu v lete stretávajú sochári z celého sveta.

Videoprehliadka

Fotogaléria

Páči sa Vám tento dom v Chorvátsku?

Zavolajte mi teraz!

20180822_162818


Marino Martinčić

Tel/WhatsApp/Viber: +421 911 861 125
E: hello@marinomartincic.com

P.S. som Chorvát žijuci v Bratislave :)


Ako prenajmem alebo predám Vašu nehnuteľnosť ?
Pozrite sa ako pracujem:
www.MarinoMartincic.com

Kontaktný formulár